Vlasy v tehotenstve a po pôrode

V tehotenstve a po pôrode sa kvalita vlasov obvykle mení. Bohužiaľ u mnohých žien skôr k horšiemu. Našťastie existujú spôsoby, ako im čo najskôr vrátiť ich pôvodnú krásu.

Keď sa splaší hormóny
Nie je žiadnym tajomstvom, že tehotenstvo a pôrod znamenajú pre ženské telo doslova hormonálnu búrku. A pretože hormóny riadia prakticky všetko v našom tele, podpisuje sa ich nerovnováha aj na našom vzhľade. Vlasy nie sú výnimkou. Je veľmi ťažké s týmto javom bojovať. Každú ženu to bohužiaľ stretne, niektorú menej, inú viac.

V prvých mesiacoch tehotenstva mávajú ženy vlasy zvyčajne krásne. Je to dané nielen hormóny, ale aj lepším prekrvovaním organizmu. Dobre vyživovaný je preto nielen plod, ale aj vlasovej cibuľky. Po pôrode je to zase iný príbeh. Ak žena dojčí, telo sa sústreďuje predovšetkým na tvorbu materského mlieka a krása vlasov ide stranou, podobne ako kvalita zubov a nechtov.

Ako vyzerá správna starostlivosť
Odborníci odporúčajú užívať doplnky stravy, ktoré by mali obsahovať zinok, železo, vápník a horčík. Tieto minerály vám totiž môžu v tele chýbať, ale na to najlepšie príde lekár potom, čo vám urobí krvné testy. Preto je vhodné sa s ním najskôr poradiť. Staviť môžete aj na prevenciu v podobe aplikácie sér priamo na vlasovú pokožku. Začať môžete už pred očakávaným tehotenstvom aj v jeho priebehu a následne po celú dobu dojčenia. Je pravda, že či sa má zhoršiť kvalita vašich vlasov, úplne to nezmeníte, ale tento proces môžete aspoň zmierniť. A vlasy sa vám potom hlavne vráti rýchlejšie do pôvodného stavu.

Nechajte si poradiť
Pamätajte tiež na vhodnú starostlivosť. Vlasy by ste mali umývať raz za dva až tri dni. Stavte radšej na kvalitný šampón a ďalšie ošetrujúce prípravky, ktoré sa postarajú o dĺžku vlasov. Na vlasovú pokožku nanášajte sérum, ktoré vyživí vlasové cibuľky. Pri umývaní vlasov myslite tiež na jemné premasírovanie vlasovej pokožky, pretože to pomôže jej prekrveniu.

Odporúčam tiež zájsť do kvalitného kaderníckeho salónu, nechať si urobiť diagnostiku vlasov a podľa toho zvoliť starostlivosť. V niektorých salónoch sa na túto problematiku priamo špecializujú. Správne diagnostikovať kvalitu vlasov je niekedy ťažké aj pre kaderníka, nieto pre laika.

Kurzy a nadstavbové preškoľovanie
Sledujte nás na Facebooku
Logo a webové stránky JosefPetlach.cz, běží na E-SHOP PRO-WEB.